Serwis

Witamy w Autoryzowanym Serwisie Mechanicznym Mazda Danuta i Ryszard Czach.
Jeśli masz pytania lub chcesz skorzystać z naszych usług wypełnij formularz obok
Nasz Doradca skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h lub skontaktuj się z nami tel. (17) 860 12 20 wew. 5
 

Profesjonalny Serwis Układu Klimatyzacji

Kompleksowe i profesjonalne czyszczenie parownika w układzie klimatyzacji, obudowy filtra pyłków oraz kanałów powietrznych przy użyciu metody firmy TUNAP. 

Koszt to tylko 249 brutto!

Obecnie dużo czasu spędzamy podróżując samochodem. Ze względu na bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich należy zadbać o czyste i zdrowe powietrze we wnętrzu naszych pojazdów. Tapicerki oraz dywaniki w samochodzie są skupiskiem alergenów roztoczy oraz grzybów dlatego należy często je odkurzać i czyścić. Wilgoć, temperatura oraz pokarm to główne czynniki potrzebne do życia mikroorganizów. Jeśli nie będziemy przeciwdziałać odpowiednimi środkami to pozostaną one we wnętrzu naszego pojazdu.

Podobnie jest z układem klimatyzacji. Klimatyzacja samochodowa musi być odpowiednio przystosowana i poddawana regularnym przeglądom oraz czyszczeniu. W przeciwnym razie nie stanowi ona skutecznej bariery dla szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu, którym oddychamy. Nie czyszczona regularnie klimatyzacja może obciążać powietrze i sama stać się źródłem alergenów. Tak jest gdy grzyby i bakterie z powietrza pochodzącego z zewnątrz wytrącają się na filtrach i mogą się namnażać. Wtedy pyłki bez przeszkód przechodzą przez filtr ochronny do kanałów i kabiny pasażerów. Aby tego uniknąć należy regularnie wymieniać filtr oraz czyścić poszczególne elementy klimatyzacji.

Dlaczego należy wymieniać filtr przeciwpyłkowy?

Rolą filtra oraz systemów filtrujących jest wychwytywanie pyłków. Osoby uczulone na pyłki doceniają szczególnie ten komfort, gdy wyjeżdżają samochodem podczas pylenia. Niektórzy zastanawiają się dlaczego jesienią lub zimą podczas jazdy samochodem występują u nich dolegliwości typowe dla reakcji alergicznych podczas pylenia. Dlaczego tak się dzieje? Pyłki pozostają najpierw na materiale filtrującym. Po czym rozpadają się po określonym czasie. Jeśli w odpowiednim czasie nie wymieni się filtra z wytrąconymi pyłkami, ich fragmenty przedostają się do powietrza powodując powyższe dolegliwości. Dlatego też filtr należy wymieniać po zakończeniu okresu pylenia.

Czy sama wymiana filtra wystarczy?

Przy wymianie filtra należy pamiętać, że podczas tych czynności część mikroorganizmów przedostaje się do systemu nawiewu i należy je usunąć w czasie procesu czyszczenia po wymianie filtra. Dlatego też oferowany przegląd klimatyzacji powinien zawsze składać się z wymiany filtra, czyszczenia parownika i skrzynki klimatyzacji. W innym wypadku skuteczność czyszczenia w rozumieniu higieny powietrza jest wątpliwa.

Taki kompleksowy proces zapewni tylko produkt firmy TUNAP.

Ten złożony system czyszczenia nadaje się do długotrwałego czyszczenia klimatyzacji pojazdów.

On jako jedyny w czasie czyszczenia usuwa nawet silne zanieczyszczenia parownika.

Środkiem czyszczącym stosownanym przy czyszczeniu dezynfekującym klimatyzacji jest Contra Sept 180.

Preparaty Contra Sept są szczególne zalecane dla małych dzieci, alergików i astmatyków.

Czyszczenia odbywa się za pomocą pistoletu i sondy.

Czyścimy parownik, obudowę i kanały powietrza.

Celem jest zwalczenie przyczyn czyli grzybów, bakterii i mikroorganizmów.

Cykl czyszczenia należy przeprowadzać raz lub dwa razy w roku.
 

Zapraszamy

Autoryzowany Serwis D&R Czach 

*Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny. Wszelkie informacje w nim zawarte, w szczególności ceny, nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Obowiązuje do wyczrpania zapasów.

 

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie w powyższym formularzu danych osobowych przez Autoryzowanego Dealera Mazda w celu wyjaśnienia zgłoszonej przeze mnie sprawy. Przyjmuję do wiadomości, iż w zależności od zapytania mogą one zostać powierzone Mazda Motor Logistics Europe NV Oddział w Polsce wyłącznie w celu wyjaśnienia zgłoszonej sprawy.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie w powyższym formularzu danych osobowych w celach marketingowych przez Autoryzowanego Dealera Mazda.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Autoryzowanego Dealera Mazda informacji handlowych oraz materiałów promocyjnych drogą elektroniczną (mail, sms).
Przyjmuję do wiadomości, iż administratorem podanych przeze mnie danych osobowych jest Danuta i Ryszard Czach Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Krakowskiej 32, 35-111 Rzeszów. Powyższe zgody mają charakter dobrowolny a ich wyrażenie następuje wyłączenie w celach wskazanych w poszczególnych punktach. Jestem świadoma/y przysługującego mi prawa dostępu do moich danych oraz ich poprawiania.